משתדרגים

October 3, 2017

PLAS Studio -

 

במהלך אוגוסט האיום (חם ומגעיל, אין משפחתון. עונג) הסתיימו להם שני שיפוצי ענק כשמשפחה אחת נכנסה לביתה החדש באמצע אוגוסט ומשפחה נוספת ביום האחרון של אוגוסט, שניה לפני החזרה למסגרות. (בתמונה - פינת אוכל בדירה שהסתיימה באוגוסט. לא הדירה שלנו..)

 

בתוך כל הבלגן הזה גם אנחנו עברנו דירה. אחרי 6 שנים עזבתי את קופסית הפלא ועברנו לדירה פי 2 וחצי בגודל. מבחינתי מדובר במשבר, מכמה טעמים. ראשון - אני בן אדם סטטי בהקשר הזה. גם בדירות שגרתי בהן בשכירות לפני קופסית הפלא - גרתי הרבה שנים (השותפים התחלפו, אני נשארתי). ביתי הוא מבצרי, בית לא נוטשים וכו'. השני - אני שונאת לארוז. זה מחייב אותי למיון עמוק של החיים שלי וקבלת החלטות הרות גורל לגבי לוותר על דברים שפעם חשבתי שהם משמעותיים והיום אני כבר לא בטוחה למה בכלל שמרתי אותם. ההיגיון הפולני שלי אומר שאם פעם החלטתי לשמור, כנראה שהיתה סיבה, אז נמשיך לשמור עוד קצת. השלישי הוא כמובן התזמון - באמצע הטירוף הקבוע של הקיץ להיכנס להוריקן כזה בעצמי - וואלה, יכולה לחשוב על עונות יותר מתאימות. 

 

אבל עשינו את זה. הבאנו צבעי מקסים שצבע את הדירה היטב היטב, ממש האיר אותה בצבע החדש (0011 של נירלט, גוון קרם עדין). גם לראשונה מזה שנים נפתחו כאן התריסים וגילינו דירה שטופת אור, מה שבכלל שימח אותנו. מנקה שהבאנו ציחצחה את אותם שלבי תריסים במשך כמה שעות טובות ואז את יתר הדירה. בעל הבית חידש את האמבטיה, ועברנו. מצב התאורה היה קטסטרופלי, אז גם הבאנו חשמלאי והתקנו גופי תאורה בכל הדירה. 

 

גולת הכותרת של הגדלת המטראז' מבחינתנו היתה שסוף סוף יש לנו חדרים - חדר לנו וחדר ליורשת. ממש עם דלת. ועוד דבר גדול שקרה הוא שסוף סוף יש לנו שולחן אוכל. ממש כמו לכל משפחה רגילה. לפני כן היה לנו דלפק בר קטן, שבשלב מסוים הנמכנו לגובה של שולחן כדי שנשב בגובה של הכיסא של היורשת בזמן הארוחות. אנחנו אוהבים לבשל ואנחנו אוהבים לארח, וקצת נמאס לנו מהארוחות על השולחן של הסלון.

 

בפינת האוכל היתה הכנה לתאורה בקיר מעל השולחן. גוף תאורה קירי לא מתאים להארה של פינת אוכל משום שפיזור האור שלו לא מתאים. לכן אצתי רצתי לחנות למוצרי תאורה בפלורנטין ורכשתי את כל מה שצריך על מנת לייצר גוף תאורה תלוי עבור אהיל שפעם קיבלתי מלקוחות (ושמרתי למתישהו. הנה - המתישהו הזה הגיע!). הכנו את גוף התאורה, תלינו ווים בתקרה כדי למקם אותו במדויק ופינת האוכל מוכנה - כמעט. 

 

בכל זאת, עדיין הרגיש לנו ריק. אז לקחנו קופסאות של מגרות משידת ענק שירשנו עם הדירה, פירקנו להן את החזית, ריססנו בספריי שחור ותלינו על הקיר. פיזרנו קצת אקססוריז בקופסאות בשביל החמימות - והרי לכם פינת אוכל משפחתית ונעימה שאנחנו יושבים בה המון - גם כשאנחנו לא אוכלים.

 

הדבר הכי חשוב שקרה פה ובבית בכלל זה הוילונות שהזמנו לפי מידה מספקית מקסימה. זה לא היה זול בכלל יחסית להשקעה בדירה שכורה, אבל זה שווה כל שקל, עושה חתיכת וואו וכל מי שנכנס לדירה מתעלף.

 

 

 

 

 

 

כמה עלה לנו לשדרג את פינת האוכל? 

 

גוף תאורה - 50 ש"ח (כולל שלושה מטר אורך חוט שחור)

התקנת גוף התאורה - 120 ש"ח (המחיר הוא חלק ממכלול של עבודה. בשביל גוף תאורה יחיד המחיר יהיה גבוה יותר).

מדפים על קיר - 30 ש"ח (המחיר של הספריי....) 

 

טיפ - תליית תאורה: 

גוף תאורה מעל פינת אוכל תולים בגובה 90-100 ס"מ ממשטח. זה נראה תמיד נורא נמוך, אבל חייבים לזכור שהגוף נמצא מעל שולחן, מקום שבו לא הולכים (כי אי אפשר). אז לא להיבהל. 

 

תליה בגובה כזה מדגישה את השולחן והופכת את כל הפינה לאינטימית ונעימה. 

 

בפוסט הבא - חדרי ילדים בכלל והחדר של היורשת בפרט

 

   

Share on Facebook
Please reload

Search By Tags
Please reload

Follow Me