בית שעושה טוב על הלב

May 13, 2017

PLAS Studio -

הסיפור של הבית הזה כולו לב אחד גדול. זוג צעיר, שני ילדים, דירת קבלן. "על הנייר" - עוד פרוייקט סטנדרטי. בפועל הפרוייקט הזה היה סיפור אהבה ממבט ראשון ושני. קשר חם ויציב בין בני הזוג, שיתוף פעולה מלא איתי לאורך הדרך הולידו דירה כיפית שנעים לגדול ולהתרחב בה. 

 

הסיפור של בני הזוג מתחיל עוד בגן. היא אהבה אותו, אבל הוא לא התייחס. לאחר שחזרה עם משפחתה משליחות באחת ממדינות דרום אמריקה, אי שם בתחילת החטיבה, הוא גילה בה עניין לראשונה ומאז הם ביחד – דרך שנות ההתבגרות בתיכון, דרך השירות הצבאי כאשר הוא התגייס לקורס טיס, הטיול הגדול שלה והלימודים האקדמיים כשהוא נשאר בקבע, המגורים המשותפים, החתונה שני ילדים ועכשיו – דירה ראשונה משלהם.

 

בני הזוג רכשו דירת קבלן בשטח 140 מ"ר (כולל מרפסת) באחד מהפרוייקטים בראש העין המתפתחת. בתכנון המקורי היו בדירה ארבעה חדרי שינה (כולל הממ"ד), אבל בני הוג החליטו לוותר על חדר שינה אחד לטובת הרחבת החלל הציבורי. בתמורה המטבח התרחב ושולב בו אי שמהווה מלבד תוספת איחסון משמעותית גם עוד פינה לאכול ולעבוד בה, חלל פנוי לילדים לגדול בו, פינת אוכל מרווחת וסלון רחב ידיים. כמו כן שירותי האורחים בוטלו ומבואת החדרים נוצלה לטובת פינת יצירה לילדים. 

 

לב הפרוייקט עסק בהלבשת הבית - יצירת סכמת צבעים וחומרים נעימה אך לא שגרתית. כיתתנו רגלינו ברחבי תל אביב לבחירת רהיטים ואקססוריז. כמו כן הושם דגש רב על איחסון ולצורך כך תוכננו פרטי נגרות רבים: החל מארון שירות גדול באמבטיה הכללית, דרך ארון נסתר בכניסה לטובת מעילים ותיקים ועד רהיט גדול בשילוב מדפים באזור הסלון. 

 

כמו בכל פרוייקט, בתחילת הדרך המשותפת עשינו לנו לוח פינטרסט סודי שבו נעצנו תמונות שונות. קראנו ללוח "Home is where the heart is". היא נטתה לעיצוב הסקנדינבי והוא התחבר לעיצוב המודרני. המאפיין המשותף לשני הסגנונות הוא קווים נקיים וחללים רגועים ולא עמוסים. 

 

לאורך הדרך זיקקנו את המשותף לשני הסגנונות, אבל נטשנו את שניהם לטובת סגנון בוהמייני מודרני - תוך דגש על עושר בטקסטורות ובצבעוניות. התוצאה לפניכם - בית נעים ואינטימי אך עם זאת מרווח ופונקציונלי.

 

 

 

המעבר החופשי בין הסגנונות לא היה מתאפשר לולא אופי הקשר בין בני הזוג.

 

יש סטטיסטיקה ידועה של אחוזי גירושין בקרב משפצים/בונים. תהליך תכנון ובנייה/שיפוץ הם תהליכים מאד אמוציונליים שנוגעים באנשים במקומות הכי כמוסים שלהם - בחלומות ובשאיפות מצד אחד, ומן הצד השני - בעומק חשבון הבנק של בני הזוג. שני אלה יחד עלולים לגרום לזוגות לחיכוכים קשים לאורך התהליך. אם נוסיף לקלחת את המשתנה של הזמן, ובדירות קבלן הוא מאד משמעותי, מקבלים פה סלט אמוציונלי מורכב. 

 

הפעם - זה לא היה המקרה. הקשר הטוב והאמיץ בין בני הזוג איפשר לנו לנהל דיון מושכל ולקבל החלטות, גם אם פחות שגרתיות וצפויות מבחינתם, בצורה נינוחה תוך קבלה של הרצונות אחד של השניה, ונכונות לוותר במקומות הפחות חשובים. כל זה ביחד היה לי חוויה חדשה - דירת קבלן שמתנהלת על מי מנוחות לטובת תוצאה שכיף לחזור אליה בכל יום. 

 

 

מזמינה אתכם להציץ בגלריית התמונות המלאה.

 

עדי אקשטיין צילמה בכישרון וסבלנות אין קץ. מזמינה אתכם להציץ באתר שלה לקבל עוד קצת השראה.

 

מה שמביא אותי לנושא הבא שיושב לי על קצה המקלדת - פינטרסט. אבל לזה חברים, תצטרכו לחכות בסבלנות עד שתנוח עלי הרוח. 

 

 

Share on Facebook
Please reload

Search By Tags
Please reload

Follow Me