איך קרענו את ויה טורטונה/הרפתקאות היורשת בארץ המגף 2

May 6, 2017

PLAS Studio -

אחרי שגילינו ש-ה-תערוכה היא בעצם סוג של גני התערוכה בחול המועד סוכות רק בלי פרסומת של מושיק גלאמין ועם שיק איטלקי (הקפה בוודאות היה יותר טוב!), הלכנו לדגום איזורים אחרים בעיר שגם הם קשורים לפסטיבל העיצוב השנתי.

 

למעשה, במתחם התערוכה הציגו כל חברות הריהוט והתאורה המסורתיות, בתקווה שקניינים מחברות במדינות אחרות ירצו לשווק אותם. התערוכה עצמה פתוחה ביומה האחרון לקהל הרחב, אבל גם בתור קהל מקצועי כאמור היה די משעמם.

 

מה שקורה מחוץ לתערוכה לעומת זאת - היה מסעיר. נתחיל באמת - עשינו טעות ואת הבוקר ביזבזנו ברובע שנקרא "הברירה", שהוא בעצם חנויות שונות ומשונות שמציגות עבודות של אומנים שונים. אבל המדרכות ברובע לא מפנקות ואין מרחב עירוני שכיף ונעים להסתובב בו. נוסיף על זה את העובדה שאיטליה ועגלות זה ממש לא זה - מיצינו יחסית מהר.

 

אחרי מנוחת צהריים מדודה (!!) הלכנו לויה טורטונה. ומסתבר בדיעבד שיכולנו פשוט לבלות ברובע הזה יומיים. ברובע היו מיזמים בתחום האדריכלות והעיצוב שהיו בשיתוף פעולה/מימון גופים מסחריים. למשל - מיני (המכונית) LG, SUMSUNG ועוד. הרחוב עמוס בהמוני אדם, אבל זה, בניגוד לרובע מהבוקר, איזור שוקק חיים שנעים להסתובב בו - הרחובות רחבים (וללא תנועת כלי רכב בכלל לרגל האיוונט), בכל פינה יש בר עם מוזיקה ואוכל. הכניסה כמובן - חינם מה שבכלל שימח אותנו.

 

לא הספקנו הרבה, בכל זאת, עם עגלה וילדה בשעות הפחות טובות שלה, יחד עם חוסר הפנמה של "פה זה לא תל אביב - סוגרים ב-9 ומתכוונים לזה". מצרפת רק כמה תמונות קטנות של דברים שראינו ביום הזה.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

רוצה לומר - השראה נמצאת במקומות הפחות שגרתיים, ובעיקר - בכל מקום. דווקא במקומות שאמורים להיות מפוצצים בהשראה (ולכן ההיגיון אומר שההשראה תעבור הלאה לצופה) מתגלים כאנמיים וצפויים. ואילו הדברים הפשוטים בחיים כמו מרפסות, מדרכות, חלונות ראווה ובעיקר בעיקר התרחשות אנושית ותרבותית - הם הם מקור ההשראה הגדול מכולם.

 

****

 

חזרנו למלון מורעבים (כמה צפוי), ארזנו את עצמנו, ביקשנו מהקבלה שיתקשרו להעיר אותנו כדי להספיק לטיסה לבארי, בדרך לחלק האמיתי של החופש - שבוע בבית המשפחתי בדרום איטליה.

בגדול השבוע בטרולו הוא חומר לפוסט נפרד (שכותרתו - הרפתקאות היורשת בארץ המגף 3/משפחתי וחיות אחרות שהן לא פרושוטו), ואפילו יש מיליון תמונות של היורשת אוכלת כל מיני דברים בפעם הראשונה, אבל....

 

****

 

אני שמחה לבשר שהשבוע יעלה האתר החדש שלי!! לרגל ההשקה החגיגית אני אמשיך לעבוד כרגיל כרגע. אבל שתדעו, הוא הולך להיות מעלף, וברגע שיעלה אספר לכם שתוכלו להציץ בו (גם במובייל!!) ולהתפעל.

 

שיהיה שבוע נפלא :)

Share on Facebook
Please reload

Search By Tags
Please reload

Follow Me