ריהוטים 2017/השינה הגדולה

April 10, 2017

PLAS Studio -

לפני כמה שבועות לקוחה יקרה חגגה יום הולדת. לכבוד יום הולדתה טסו בני הזוג לסופ"ש לחו"ל. קישקשנו קצת לפני ושאלתי אותה מה התוכניות לסופ"ש בחו"ל. היא אמרה בפשטות - לישון. שלא מעניין אותה כלום וכל מה שהיא רוצה זה לישון. כשחזרה שאלתי אותה אם הם ישנו טוב. היא סיפרה שבעלה קצת התעקש להסתובב בעיר, אבל בגדול הם השלימו שעות שינה של שנה בערך. 

 

בלב צחקתי. וגם קצת בקול רם. 

 

ואז טסנו למילאנו. מדי שנה מתקיימת במילאנו תערוכת העיצוב הגדולה והנחשבת בעולם. שבוע של אלפי יצרני ריהוט שמציגים בביתנים צפופים, עם עשרות אלפי מבקרים - מעצבים מכל העולם שמגיעים להתרשם מהדברים החדשים, להבין מה הטרנדים לשנה הקרובה ולהתחכך ולהרגיש חשובים בין שלל האירועים שמתקיימים בעיר. בקיצור - המכה למעצבים מתקיימת במילאנו בכל שנה. 

 

השנה טסנו גם אנחנו, עם היורשת. קולגות רשמו לי שאני אמיצה, אבל הרגשתי שזה קטן עלי. היורשת בסה"כ ילדה נוחה, אפילו שזאת הטיסה הראשונה שלה, והיי - אבא אדריכל ואמא מעצבת פנים - צריך מתישהו להכניס אותה לעניינים, ואין כמו גיל 8 חודשים להתחיל. 

 

הטיסה עברה בשלום, למרות עיכוב של שעתיים וחצי בהמראה, מהשדה למלון עם כל הכבודה היה כבר קצת יותר מסובך, וכשהגענו למלון חשבנו לעצמנו - נשים את הראש לשעה ונצא לעיר. התעוררנו ב-12 וחצי בלילה הלומים ומורעבים. חיסלנו שקית במבה שהבאנו לילדה וחזרנו לישון. היה מעולה. 

 

למחרת הלכנו לתערוכה. 22 ביתנים של יצרני ריהוט ותאורה, כשהנושא השנה היה בכלל חללי עבודה. ואיך נאמר בעדינות - כגודל הציפייה כגודל האכזבה. אולי זה רק אנחנו שציפינו לאיזה מופע אורקולי משגע, פרטי ריהוט שיעיפו לנו (לי בעיקר) את הפוני, איזה בשורה עיצובית שוברת מוסכמות. אבל לא. בסוף ספה זה ספה ושולחן זה שולחן. 

 

 

 

כהרגלנו, חזרנו למלון לא לפני שהרשנו ליורשת להרוס איזה מסעדה עם פסטה ברוטב עגבניות שהתעופפה לכל עבר, אמרנו לעצמנו - נשים את הראש לשעה. כצפוי - התעוררנו באמצע הלילה שוב. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

****

 

אבל בכל זאת, תמיד יש איזה בשורה ממילאנו....

 

המשושים כרגע לא הולכים לשום מקום והם כאן כדי להישאר - במחיצות, בפרטי ריהוט, בדוגמאות בד. 

 

אגוז אמריקאי, העץ החביב עלי בשנתיים האחרונות, תופס את מקומו של האלון הנפוץ. מדובר על עץ שבארץ כמובן יקר יותר, אבל המראה שלו יוקרתי יותר, הוא לא צהוב והוא מאד מאד אלגנטי. 

 

צבע השנה  של פנטון - הירוק, יחד עם צבע השנה שעברה - סוג של ורוד - חזק מאד מאד. לתחושתי - שנה הבאה פנטון ילכו על כחול - אבל הפינטרסט ינבא לאן זה יזרום. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 *****

 

החלק החיובי של שבוע העיצוב - כל התערוכות שמחוץ לתערוכה המרכזית - ריכזנו ליום השני שלנו בעיר, והיה כל כך שווה שמגיע לו פוסט נפרד....

 

בינתיים - שיהיה חג שמח ופסח כשר למי שבעניין!

 

Share on Facebook
Please reload

Search By Tags
Please reload

Follow Me